En Kötü Reklam Sloganları

0
278

Reklam denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi reklamın sloganıdır. Başarılı bir reklam oluşturmanın bir kaç adımından birisidir slogan. Yıllar önce yayınlanmış bir reklamı hatırlıyorsak muhtemelen ya müziği güzeldir yahut sloganı akılda kalıcıdır. Tabi madalyonun bir diğer yüzü var. O da kötü reklam sloganları…

Kötü reklam sloganına sahip reklamlarda belki unutulmaz ve hatırlanır ama bunun markanıza pek olumlu katkı sağlayacağını söylemeyiz. Sizler için geçmişten günümüze en kötü reklam sloganlarını derledik :

1- Ali’nin karnı acıktıııııı !

Eminim hepinizin gözünde o malum reklam canlandı. Umarım aradan geçen senelerde Ali doymayı başarmıştır.

2- Çocuğun adı değil sucuğun adı !

Şahin sucuklarının bizi bizden alıp geri getirmeyen reklam sloganıydı.

3- Arı vız vız vız Ege bal yiyınız.

Şaka espri değil bu bir reklam sloganıydı neyse ki o günleri atlattık.

4- Sarıkızın memesinden çocukların kemiğine…

Yorumsuz.

5- Kaleci Rüştü’nün oynadığı reklamın (çikolata) sloganı bu listeyi kesinlikle hak ediyor.

“Gol yemem Sörf tabi ki yerim”

6- Türkiye Vestelleniyor.

(VESTELLENEMEDİ)

7- Cossssss BAYDÖNERRRR !

Eminim bu sloganı çok düşünmüşlerdir. Gerçi colanın kapağını açma sesiyle Coca cola’nın özdeşleşmesi gibi başarılı bile sayılabilirmiş bu reklam şimdi kararsız kaldım.

8- MR Muscle, zorlu temizlik bilimi…

Belki çok derin bir anlamı var ama Türk ev hanımlarına yönelik bir reklam için fazla iddialı.

9- Bacaklarınızı çok seviyoruz ! E ne diyelim sizde olmasanız…

uçak reklamı

10- Bu yazıyı hazırlamama sebep olan asıl reklam:

özel üniversite reklamları

Aslında ülkemizde özellikle doksanlı yılların sonları ve iki binli yılların başlarında reklamcılık alanında büyük bir değişim yakalanmıştı. Orijinal fikirler, akılda kalıcı sloganlar, dozunda mizah unsurlarıyla insanlar televizyonda reklama denk geldiklerin kanalı değiştirme ihtiyacı hissetmiyorlardı. Ancak özellikle son on yılda reklam alanında epey geriye gittik.

Umarım reklamcılık mesleğini ayağa düşürenler yavaştan sektöre veda ederde gençlere yol açılır…

1996 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Küçükçekmece ilçesinde gördüm. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü kazandım. Aktif olarak İstanbul üniversitesi Sosyal Girişimcilik Kulübü başkanlığı görevini yürütüyorum. Türkiye Kalite Derneğinin düzenlemiş olduğu Yaşam Kalitesi Yarışmasında projemle kategori birinciliği ödülünü aldım. Türkiye İhracatçılar Meclisinin düzenlemiş olduğu İhracat Fikirleri yarışmasında proje fikrimle birincilik ödülüne layık görüldüm. Sabancı iştiraki AkçanSA şirketinin düzenlediği Betonik Fikirler yarışmasında 10 finalistten biri oldum. Okul uygulama birimi olan Ajans İstanbul İletişimde ve Küçükçekmece Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünde staj yaptım. Güncel olarak anatolianpr web sitesinde markalaşma, sosyal medya ve dijital reklamcılık üzerine yazılar yayınlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Girin