İstanbul Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Kulübü Kuruldu !

0
405

Bir grup üniversite öğrencisi mesleki ve insani duyarlılık sağlamak toplumsal olaylara karşı tepkisiz kalmamak, üniversite gençliğinin gücü ve enerjisini toplum yararına işlere yönlendirmek için İstanbul üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde Sosyal Girişimcilik Kulübünü kurdu.

Şu zamana kadar sosyal sorumluluktan, girişimciliğe pek çok alanda ödüller almış, projeler üretmiş üniversiteli gençler şimdi bu projelerini birlik içerisinde gerçeğe dönüştürmeyi ve hem sektörel hem de toplumsal olaylara karşı kamuoyunda bilinç oluşturmayı hedefliyor.

Kulübün başlıca faaliyet amaçları şu şekilde özetlenebilir :

  • Halkla ilişkiler mesleğine dair kamuoyu ve sermaye sahiplerinde bulunan yanlış algıyı değiştirmek.
  • İnsan hakları, hayvan hakları, ekonomik sorunlar, toplumsal şiddet gibi problemlerin çözümüne ve bu konulara dikkat çekilmesi amacıyla iletişim çalışmaları yürütülmesi.
  • Sosyal girişimcilik ve girişimcilik alanında üniversite gençliğini bilgilendirecek ve heveslendirecek etkinlikler düzenlenmesi.
  • Sektör temsilcileri ile bir araya gelerek iletişim alanında bilgi ve tecrübe alışverişi yapılması.
  • Vakıf, dernek gibi sivil toplum kuruluşlarıyla beraber gönüllülük esasına dayalı işbirlikleri ile kamuoyu yararına projeler üretilmesi ve hayata geçirilmesi.

Sosyal girişimcilik kulübü iletişim adresi : sosyalgirisimkulubu@gmail.com

Sosyal girişimcilik kulübü twitter adresi : https://twitter.com/SosyalGK

 

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Girin